…Jeśli chcesz dojść do miejsca nieznanego, idź drogą nieznaną.

EWA KALIŃSKA-GRĄDZIEL

WSPÓŁWŁAŚCICIELKA SZKOŁY TRENERÓW

Jestem rekomendowanym trenerem II stopnia Polskiego Towarzystwa Psychologicznego, psychologiem, psychoterapeutą, certyfikowanym mentorem biznesu, Partnerem Zarządzającym firmie PROGRESS.

Telefon: 502-140-778

Email: progress@szkolatrenerow.info

Od 2003 roku zajmuję się projektowaniem i realizacją programów szkoleniowych i rozwojowych. Specjalizuje się w prowadzeniu szkoleń związanych z rozwojem kompetencji menedżerów, trenerów i nauczycieli. Posiadam kilkuletnie doświadczenie w tworzeniu i realizacji programów rozwojowych kadry menedżerskiej i sprzedażowej z branży informatycznej (ponad 1900h). Realizuję projekty związane z rozwojem osobistym i zawodowym. Jako psychoterapeutka – pracuję w nurcie humanistyczno-doświadczeniowym, prowadząc poradnictwo indywidualne i psychoterapię osób dorosłych oraz grupy terapeutyczne i rozwojowe. Prowadzę również treningi interpersonalne. Zrealizowałam ponad 13000 godzin szkoleniowych i superwizyjnych, w tym ponad 2200 godzin szkoleń dla kadry trenerskiej. Jestem także współtwórcą Modelu Kompetencji Trenera PROGRESS i Modelu Prowadzenia Szkoleń PROGRESS.

Studia magisterskie – psychologia; Katolicki Uniwersytet Lubelski

Studia podyplomowe – doradztwo zawodowe; Wyższa Szkoła Nauk Społecznych

4-letnia Szkoła Psychoterapii – Ośrodek Pomocy i Edukacji Psychologicznej INTRA.

Szkoła Coachów Meritum

Ukończyłam także liczne szkolenia rozwijające kompetencje trenerskie i terapeutyczne: Szkoła Trenerów (225h Instytut Psychologii Zdrowia); Projektowanie i tworzenie szkoleń (160h Pracownia Psychologiczna Elżbiety Sołtys); Szkoła Mentorów; Nowe metody pracy w andragogice; Trening interpersonalny; Trening intrapsychiczny; Trening asertywności; Trening asertywności symbolicznej; Flipowanie

Od 2012 lat jestem dodatkowo aktywnie związana z sektorem organizacji pozarządowych jako członek Zarządu Stowarzyszenia Wspierania Aktywności BONA FIDES w Lublinie. Zajmuję się pisaniem projektów, ich realizacją i koordynacją. Współpracuję jako konsultant i ekspert zajmując się doradztwem w zakresie tworzenia i realizacji programów ukierunkowanych na rozwiązywanie problemów społecznych.

Lubię zmiany i różnorodność – z powodzeniem łączę prowadzenie firmy z pracą trenera i psychoterapeuty. Bliskie jest mi humanistyczne podejście do osób i zespołów, z którymi pracuję.

Pasjonuję się dynamiką rozwoju grup. Z łatwością potrafię wskazać efektywną drogę na pokonanie trudności i ograniczeń w organizacjach i zespołach. Działam bardzo sprawnie w sytuacjach trudnych i kryzysowych. W swoim życiu konsekwentnie realizuje koncepcję work-life balance.